Vítame Vás na stránkách naší chovatelské stanice z Radčic u Plzně

Po smrti našeho prvního psa,zlaté kokršpanělky Delinky, jsme si přáli hned dalšího pejska. Byl duben 2006, ve většině chovných stanicích se teprve očekávalo narození štěňátek, ale my jsme byli netrpěliví. Do hledání jsme zapojili celou rodinu, ale nejúspěšnější byla dcera Petra, která měla úspěch v chovatelské stanici " Z Blatova", kde fenka modrého bělouše Oxana z Blatova porodila 22.2.2006 čtyři štěňátka - 2 pejsky a 2 fenky. To jedno ze štěňátek čekalo na nás. Byla to nádherná stříbrno-černo-bílá kulička, která dostala jméno Bela z Blatova. Bela byla šikovná,čilá fenka, nefňukala, všechny začátky byly bez problémů. Jediný problém byl zvěrolékař, který nám tvrdil,že je tlustá. A tak jsme se vydali do místa jejího narození k chovatelce p.Smržové. Byli jsme ubezpečeni, že je to pěkné, zdravé štěně. Byla také poprvé stříhána.

Bela rostla jako z vody, dnes je to hodně temperamentní a krásná fenka a natolik se nám líbí, že jsme se rozhodli jí uchovnit. Miluje psi, lidi, děti, jízdu autem, stále pracuje - něco nosí, běhá, ráda si hraje na honěnou,na schovávanou. Stále nerada se češe. Bydlíme v domku u lesa tak denně chodí na poznávací vycházky. Zajímá ji téměř vše. Je to prostě kokr jak má být. Už se nám snažila ukázat, jak si dokáže prosazovat své já a tak jsme museli několikrát zakročit. Zanedlouho jí bude 1 rok a tak ji čeká velká oslava.

29.3.2007 DKK 0/0 (MVDR. Jiří Šebek CSc )

11.12.2008 DNA test FN normal clear ( laboratoř ANTAGENE Francie )


Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.